Nasze Przedszkole


Drogi Rodzicu dostosowując się do waszych potrzeb otwieramy nasze przedszkole w godzinach 6.45-18.00. W przedszkolu działają 3 grupy. Nabór nowych przedszkolaków prowadzimy przez cały rok.

Pracownicy przedszkola, to osoby wybrane spośród najlepszych nauczycieli, na jakich trafiliśmy podczas rozmów rekrutacyjnych. Są to osoby wykształcone, z kwalifikacjami, ale jednocześnie wykonujące swoją pracę z pasją i zaangażowaniem. W kontakcie z dziećmi wykazują się empatią oraz przywiązują bardzo dużą wagę do bezpieczeństwa podopiecznych bez ograniczania ich chęci do poznawania świata.
Przedszkole U Cioci Marchewki Biała Podlaska
Przedszkole U Cioci Marchewki Biała Podlaska

Przedszkole U Cioci Marchewki Biała Podlaska

Lista Przedszkolaka


• Kapcie i ubranka na zmianę w podpisanym worku
• Worek/poszewka na pościel ( w planie dnia grupy najmłodszej jest leżakowanie. Nie jest to przymusowe spanie, bardziej zależy nam na wyciszeniu dzieci)
• Szczoteczka do zębów (podpisana)
• W miarę potrzeb nocniczek, pampersy
• Podpisana teczka A4 na prace dziecka

Dodatkowe zajęcia

Planując zajęcia uwzględniliśmy różne potrzeby naszych podopiecznych oraz oczekiwania ich rodziców, dlatego dzieci mają język angielski, zajęcia umuzykalniające, bajkoterapię, warsztaty plastyczne, taniec oraz basen W przedszkolu prowadzone są również specjalistyczne zajęcia, takie jak gimnastyka profilaktyczna czy spotkania z logopedą.

Zajęcia dodatkowe bezpłatne


• Zajęcia umuzykalniające- Wszystkie formy zajęć muzycznych budzą chęć pokonywania trudności oraz dają wiele okazji do uaktywniania dzieci nieśmiałych, biernych, a także pozwalają dostrzec dzieci, u których kryje się zadatek zdolności muzycznych, które warto rozwijać i pielęgnować. Śpiewanie kształtuje słuch i poczucie rytmu, rozwija aparat głosowy dziecka, doskonali mowę, pobudza wyobraźnię.

• Gimnastyka - zajęcia prowadzone są w zakresie profilaktyki wad postawy ciała. Ćwiczenia prowadzone są w formie zabawowej naśladowczej, klasycznej i opowieści ruchowej, co sprzyja aktywności dzieci i ich chęci uczestnictwa w zajęciach. Podczas prowadzenia zajęć wykorzystywane są m.in. piłki, jeżyki, szarfy, woreczki, obręcze gimnastyczne i inne.

Zajęcia dodatkowe płatne


• Język angielski - dzieci uczą się języka obcego o wiele szybciej i łatwiej niż dorośli, a jeśli lekcje są prowadzone w atrakcyjny sposób, to dodatkowo nauka słówek sprawia im przyjemność. Aktywne uczestnictwo w zajęciach językowych, to gwarancja, że w przyszłości mówienie w obcym języku nie będzie sprawiać dzieciom żadnej trudności.

• Warsztaty plastyczne – zajęcia z rzeźby i rysunku, które obejmują także wycinanie, wyklejanie, malowanie pędzelkiem, ale i nóżkami czy rączkami. To prawdziwe warsztaty pracy twórczej, podczas których dzieci ograniczać może jedynie ich wyobraźnia.

• Taniec

• Nauka pływania

Plac zabaw


Plac zabaw oraz ogródek warzywny to ważne dla nas miejsca, w których dzieci spędzają dużo czasu. Na świeżym powietrzu nie tylko bawią się w piaskownicy, czy na zjeżdżalniach, ale także hodują warzywa. Samodzielnie opiekując się ogródkiem uczą się cierpliwości, systematyczności, odpowiedzialności, ale także przekonują się same ile pracy należy włożyć, by na grządce urosły smaczne marchewki czy zioła, z których potem można przygotować pyszny i zdrowy obiad. (Zdjęcia placu zabaw i ogródkaPrzedszkole U Cioci Marchewki Biała Podlaska